Slunečník

17. října 2013 v 20:13 | Christina |  Kolotoč života
Na protějším balkóně se vlní složený slunečník , nač jej používat, když poslední paprsky slunce třímalo babí léto?
Pohozený v pravém rohu ve smutečním závoji prachu jako zvadlá květina. Jako kdyby spadané listí mělo klávesy ,šumí pod lehkostí bosých nožek- překrásných muzikantek podzimu- a každý lístek šumí docela jinak svou tichou smuteční píseň, jak se naň snáší další vrstva nových tónů,nových listů neznalých země a uctivě pod sebou pohřbívají melodie ,jež navždy, naplněny hrdostí pod něžnými nožkami spanilé madam podzimu, dozněly. Skoro osm hodin a města ovládly pouliční lampy, lampy,kterých si ve dne ani nevšimnete a v madam noci je jejich žár až skoro děsivý, jak z tváří vystupují lícní kosti a postavy pohltí stín,jež jim sebere totožnost.Z nočních ulic vystupují černočerné neforemné skvrny,podivná ploužící se monstra jako obrovské černé žvýkačky rozplizlé na chodníku,rozšláplé ve svojí černé duši, rozteklé v temnotě,zanechávají na chladnoucí, ještě létem vyhřáté zemi, černočerné stopy slizu.Cucky černé krve,zvratky,zvratky kousíčků černé duše, věrně lemují celou ulici jako krajky na šatech .Žvýkačky.Natahovací černé žvýkačky.
Lze s nimi nafukovat bubliny?A potáhnout si s nimi jazyk jako černým lepkavým kobercem?
Noc je vysvobození,totožnost se ztratí v paprscích říjnového slunce, holubi na červánkové obloze ji roznesou jako chorobu všude po nebesích.A každý je nakažený,nemocný,prožraný,rozkládající se vlastní totožností. Noc pohltí všechnu tu nemoc,jako injekce,zázrak,medicína.
Je stín kapalného nebo plynného skupenství? Stín je bez totožnosti.Anonym. Inkognito. Nač vyhledáváme světlo?Cožpak se bojíme,že ztratíme svou totožnost?Možná jsme ztrátě blíže,než-li si myslíme.Světlo je jenom obrácená tma vzhůru nohama. A tak se koukám na protější balkón a vidím duši zesnulého,zvadlého slunečníku v pravém rohu, jejíž totožnost nepohltila ani blbá smrt.Ani blbá mademoiselle noc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 thedreamy thedreamy | Web | 17. října 2013 v 22:37 | Reagovat

Krásný.
Já mám noc nejradši, je tajemná, ale nekomplikovaná, tak čistá a přímá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama