Bezdomovci:asociálové,chudáci,trosky

4. listopadu 2010 v 21:15 | Christina Vampire Machart |  Kolotoč života
Občas projdu kolem bezdomovců, jsou všude, často se zdržují na václaváku, ale i u nás jsou takový ti "místní" u metra co popíjej pivo a řvou na sebe.Vlastně jsem je neviděla nikdy se smát, většinou seděj a pozorujou okolí, dívaj se na babičky z veselíma dětma a realitní makléře co jdou v kravatě, oholení důstojně po ulici.Často na sebe bezdomovci křičí a většinou jsou to alkoholici.. trosky.. hodně jich taky nosí všelijaké vozíčky s úplnými krámy, třeba jako staré nádobí,plyšoví medvídci, špinavé hadry,staré panenky ba i dokonce konzervi se tam najdou.. Teď bych vám chtěla říct pár krátkých historek o mě a bezdomovcích..

Začnu jednou hrůzostrašnou.. nu tedy, byla jsem se projít se svoji babičkou krčském lese.Dalo by se říct že je to les, ale pro mě spíš lesopark, památné stromy jsou skoro všude a lavičky a koše na žádném místě nechybí.. Šli jsme takovou obyčejnou stezkou, v tu dobu tam nikdo nebyl, ale ne že by to byla nějaká necivilizovaná cestička, vo kus dál byla docela drahá restaurace..!
Když babička spatřila divnou osobu v dálce, hnala mě pryč, ale já jsem trvala na tom abysme zůstali na lavičce a smála jsem se.. Osoba kulhala a vezla sebou starej vozejček, byl to tlustý tmavý muž bez zubů, seděli jsme tam a on se najednou před náma zastavil.Člověk v tu chvíli neví co udělat, jóó kulhal a neměl zuby, ale to něco znamená a v tu chvíli je to člověku nějak docela jedno.Teď tam stál a usmíval se od ucha k uchu že vystrčil ty svoje tři zuby (jiný totiž neměl). Já jsem úplně stuhla, nedokázala jsem ze sebe vypravit hlásek, nedokázala jsem se pohnout.Naštěstí, vzal vozejček a belhal se dál.. Rychle jsme utíkali na druhou stranu, nerada na tohle vzpomínám.. ikdyž se teď tomu ráda zasměju.

Přijelo pěkný auto s hromadou věcí, vystoupili dva lidi, docela dobře oblčení, všechno vysypali do popelnice a FRRR... vodjeli neznámo kam.. Ulicí se belhal starej, nebo možná ne tak starej, ale alkohol a drogy udělaj svý.. zarostlej muž (ano, to že měl vousy ho také pochopitelně dělalo starším).. A přehrabuje se v popelnicích, bylo vidět že má radost když našel v popelnici takovou "úrodu". Vyndal postříbřené tácy a začal si je zalíbeně prohlížet, stála jsem tam a koukala, všiml si mě a začal  mi je hned ukazovat a pak pořád opakoval "to je pravý stříbro!to je pravý stříbro" "Podívej, je to stříbrný.." asi půl hodiny mi tam ukazoval jak jsou ty tácy šíleně "stříbrný" nakonec jsem ho nějak setřásla... UFF!

Ženský jsou většinou odpornější než chlapi, mají hnusný mastný vlasy,vypadaný zuby a mluvěj divně že jim není rozumnět.. Tak to jsem jednou jela autobusem a tam byla ženská a chlap.. a ta ženská (bezdomovkyně) na něj furt řvala, celej autobus se na ně díval, protože se hrozně hádali a teď byli přivopilí... smrdělo to tam.. člověk byl rád že vystoupil

Nenávidím bezdomovce v autobuse...:-/ to je vždycky smradu.
Asi před dvěmi lety jsem viděla jeden díl pořadu "na vlastní kůži"  obyčejnýho chlapa zavřeli.. teď nevim na jak dlouho asi na měsíc do cely.. a teď ho jakože pozorovali, chudák tam mlátil do dveří celej den a křičel "puste mě" po měsíci ho pustili, ale neměl čistej trestní rejstřík (samozřejmě že jenom jako) dali mu tisícovku a teď mu řekli že ho rodina nechce vidět a že jako bude muset přežít na ulici.. bylo to hrozně zajímavý, u popelnice si našel nějakou bundu (páč to bylo někdy v prosinci) a teď si chtěl třeba něco koupit a někde mu nebyli ochotný něco dát.. nebo když přišel do bufáče..no úplně strašný, všichni se na něj dívali jako na asociála, vůbec nezapadal, ikdyž měl peníze prodavačka mu odmítala něco prodat.. fakt hrozně zajímavý.. řikal pak na konci že to bylo hrozný. Jde o to že my vidíme bezdomovce jako špinavý hnusný alkoholiky, asociály,kriminálníky, ano většinou to takový lidi jsou, ale představte si že se vás ostatní štítí dotknout, že se na vás dívají jako na člověka co by neměl vůbec na planetě zemi žít. Na nějakýho špinavýho hnusnýho asociála.. Že ten člověk nemá někoho koho by měl doopravdy rád.. nikdo ho nemá doopravdy rád.. To je přece hrozný bez takovejhle věcí člověk prostě nemůže existovat... Když se na to člověk podívá zdruhý strany bezdomovci jsou hrozný chudáci.. Tedy.. někteří si zato že jsou bezdomova mohou sami, ale někdo do toho spadne prostě náhodou, vono se to vlastně může stát hned, nezaplatíte nájem a už to jede..při pomyšlení na bezdomovecký život mě mrazí mě  po zádech... A jaký je váš názor na tyto lidi?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blé Blé | 5. listopadu 2010 v 15:01 | Reagovat

Jakej mám na bezďáky názor?
Já nevim, radši si jich nevšímám. Jsou to lidi jako ostatní..
Jejich problém je v tom
že trpí bídou.
dopadli špatně
v tomhle světě
a to se občas stává.
..
Jednou jsem potkala "bezďačku" a ptala se mě jestli nemám drobné.. eh.. já se jí vysmála, a pak jsem zesmutněla protože jsem zjistila, pokud jde o finance, že jsem na to stějně jako ona. Tak jsme tam tak stáli zkleslí.. ona se sebrala svojí stranou a šla se ptá někoho jinýho já šla zase svojí cestou ..toulat se ulicemi dál
(street punks!)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama